top of page
dusan_jakodoma_talkshow_logo_verze_2.čtv

PROGRAM TALK SHOW červen 2019

 • Facebook

jedním z cílů Talkshow je upozornit na neziskovou organizaci Stéblo a Zakoupením jejích výrobků na talkshow ji podpoříte. Petr Cihelka, který je členem organizačního teamu TALKSHOW JAKODOMA, je klientem Stébla .

talk show červen 2019 

​termín: čtvrtek  27. 6. 2019

19:30 -22hod talkshow prokládané písničkami

cena na místě 290,- Kč

předprodej Online na Goout.com 250,- kč

speciální seniorská sleva pro klienty Elpida - 100,-

na akci bude probíhat prodej výrobků neziskové organizace Stéblo.

hosté:

Samson Lenk

Jaroslav Samson Lenk

Narozen 12. 8. 1956 v Plzni
Jaroslav Samson Lenk je osobitý přední český písničkář, hudebník, zpěvák a producent. Tvůrce hudby a textů k dětským televizním večerníčkům, moderátor, stálice české folkové a písničkářské scény. Tento svérázný hudebník působí na pódiích a v masmédiích v různých sestavách a sdruženích i jako sólista či producent již 44 let.

Nejznámější sdružení

 • ROHÁČI Č.B. ( bluegras ) 1972 – 1974

 • TRIO POBĚŽOVICE ( cokoli ) 1975-1976

 • MÁCI 1977 – 1993

 • HOP – TROP 1980 – ?

 • REDL LENK JANOUŠEK 1988 – ?

 • SAMSON a jeho PARTA 1993 – 2015

 • SAMSON a SLUNEČNO 2006 – ?

 • SAMSON a RADIM ZENKL (USA) 2008 – ?

 • SAMSON sólo 1982 – ?

 • Moderace
  Od roku 2005 je Jaroslav Samson Lenk dvorní moderátor Slovenského festivalu LODĚNICE v Piešťanech, Festivalu SLUNCE ve Strážnici a Festivalu TRAMPSKÝ ŠIRÁK ve Štokách u Jihlavy.

Zahraniční vystoupení

 • Od roku 1985 pravidelné koncerty na Slovensku či občas v Polsku.

 • 1998 USA společně s Vlastou Redlem a Slávkem Janouškem. (New York, Chicago)

 • 2002 USA se skupinou Hop Trop a Radimem Zenklem (Los Angeles, San Diego, San Francisco)

 • 2004 New Zealand a Austrálie společně s Vlastou Redlem a Slávkem Janouškem (Auckland, Welington, Melbourne, Canberra, Sydney)

 • 2006 Austrálie s Hop Tropem (Adelaide, Melbourne, Canberra, Sydney)

 • 2009 Austrálie J.Samson Lenk (Adelaide, Melbourne, Sydney, Brisbane)

 • 2013 EU Redl Lenk Janoušek (Luxemburk, Brusel)

Na svém kontě má čtyři zlaté a jednu platinovou desku.

Společně se skupinou Hop Trop a Máci šestkrát vyhrál interpretační Portu, dvakrát autorskou a dvakrát cenu diváků. S Hop Tropem i sám, držitelem Zlaté Porty. Vyhlášen Osobností Porty 87, vyhlášen Rytířem folku 2006. Za 44 let na pódiu má za sebou cca 8 000 představení.

Multimediální a podnikatelské aktivity:

Jaroslav Samson Lenk je spoluzakládajícím členem vydavatelství GZ Loděnice-Wenkov a duchovní otec televizního pořadu – dříve Aport ČT Brno – později U Bolka na moll. Dále je pan Lenk majitelem Nahrávacího studia a vydavatelství Jumbo, spolumajitelem hudebního vydavatelství Lenkowrecords s.r.o.. Zakladatel a spolumajitel rádia Rádio Samson. A od roku 1992-2012 byl pořadatelem a producentem prestižního festivalu MUZIKA v Hrádku u Rokycan a v současné době je spoluproducentem festivalu Trampský Širák ve Štokách u Jihlavy.

Po nejrůznějších změnách bydliště (Osek u Rokycan, Ľišov, České Budějovice, Kladno, Pardubice, Brno, Praha ) Od roku 1988 žije ve Starém Plzenci

samson.JPG

karel Weinlich

Karel Weinlich patří do řady rozhlasových osobností, které si svou prací vysloužily jednoznačnou nálepku - v jeho případě je to "pohádkář český", jak se i sám hrdě označuje. Cesta k tomuto renomé nebyla vždy úplně jednoduchá. Na pomyslnou startovní čáru si nepřinesl nejlepší výbavu. Vyrůstal bez rodičů, školní docházka střídavě v českém a německém jazyce ho příliš nepoznamenala. V letech 1944-1948 byl nejprve tkalcovským učněm ve Dvoře Králové, neshledal však obor zajímavým a na inzerát nastoupil v Náchodě jako učedník v oboru prodavač konfekce, kde se také vyučil. V té době se rozhodoval podle toho, kde mu nabízeli ubytování. Vystřídal několik dělnických povolání, například odhořčoval sóju pro výrobu cukrovinek v národním podniku Sfinx nebo jako brigádník planýroval kbelské letiště. Chybějící rodinné zázemí ho nutilo hledat přirozené vzory v osobnostech, se kterými se v životě setkal, a ty ho pak často nasměrovaly na jeho životní dráhu. Byl přijat na pražskou konzervatoř, kde studoval herectví. Paradoxně se dříve objevil na divadelním jevišti než v jeho hledišti. Pro další studium na AMU mu však chyběla maturita. Ocitl se na tzv. dělnické přípravce na zámku v Protivíně, kde odmaturoval, pod dojmem získaného vysvědčení zamýšlel studovat medicínu. Na přijímacích pohovorech však osvědčil spíše svoji bohatou fantazii než vědomosti, takže mu doporučili vybrat si obor, kde by svoji představivost uplatnil lépe. V roce 1949 začal studovat na Divadelní fakultě AMU, kde mohl obdivovat profesory Radovana Lukavského, Karla Högera a další. Záhy přešel na nově ustavený obor rozhlasové režie k Josefu Bezdíčkovi, pod jehož vedením v roce 1953 absolvoval.

 

Weinlichovy režijní práce získaly v rozmezí let 1981 až 2001 deset ocenění v soutěžích Prix Bohemia Radio. Hlavní cenu soutěže v kategorii dramatických děl pro děti dostala hra J. Hapaly Bakův příběh (1994), cenu za její režii obdržel K. Weinlich; o dva roky později v kategorii literárně-dramatických pořadů pro děti získal stejné ocenění za rozhlasově pojednaný Máchův Máj v podání Dismanova rozhlasového dětského souboru ve společné režii se Zdenou Fleglovou. Za další tvorbu obdržel tvůrčí prémie a zvláštní uznání. Celoživotní přínos K. Weinlicha v oboru rozhlasové režie byl ohodnocen na PBR v roce 1998 Cenou generálního ředitele Českého rozhlasu. Mnohostranná Weinlichova aktivita byla v roce 2000 oceněna i zápisem do Knihy cti Městské části Praha 3. V srpnu 1996 odešel Karel Weinlich do důchodu, dosud s Českým rozhlasem spolupracuje jako externista. Život bez rozhlasové práce si ani nedovede představit.

Kapela JAKODOMA

JIž tradičně zábavná partička

Humor, romantika, dobrá nálada a kvalitní hudba - na to vás partička JAKODOMA rozhodně naláká.

Kapela vznikla v létě 2017 a navázala na úspěchy původní Dušanovy kapely JAKODOMA  a Dynamis. V aktuální sestavě se Jakodoma  účastnila 2x soutěže notování ( leden 2018 a listopad 2018) a pokaždé v soutěži zvítězila.

 

 

DSC_7366.jpg
IMG_7347.jpg

Mediální partneři:

prazsky-zpravodaj-logo-modre-300x141.png
Country-Radio-Logo-Univerzal-8.png
bottom of page