top of page

kapela Jakodoma

O  JAKODOMA

Humor, romantika a dobrá nálada - na to vás partička JAKODOMA rozhodně naláká.

 

Motorem kapely je písničkář DUŠAN je tu JAKODOMA, který tvoří repertoár a tedy na koncertech a festivalech uslyšíte v 90% naši vlastní tvorbu. Jsme velmi rádi, že na některé písničky už publikum vysloveně čeká. Na skladby Popelář, Zamyšlená, Afrika, Drbali hrocha, či Puberta.

Kapela vznikla v létě 2017 a navázala na úspěchy původní Dušanovy kapely JAKODOMA  a Dynamis. V aktuální sestavě se Jakodoma  účastnila 2x soutěže Notování ( leden 2018 a listopad 2018) a pokaždé v soutěži zvítězila.

Kapela je hlavně koncertního zaměření, ale pokud si kapelu Jakodoma pozvete na svatbu, narozeniny nebo do klubu zatančíte si nejen na Dušanovy písničky, ale i na český a slovenský pop, který do repertoáru dle dohody připravíme.

STÁLÁ SESTAVA

Stálá se sestava je kvartet, viz výpis členů níže.

NAŠE STÁLÁ SESTAVA SE VŠAK MŮŽE ZVĚTŠIT, TAK JAK BY SI KLIENT PŘÁL.

Lehce se můžeme stát kvintetem ( i vícektetem) s dalšími hosty.

kdo jsou ti borci, kteří vás budou tak dobře bavit?

Dušan_edited.jpg
Dušan je tu JAKODOMA
(Dušan Bitala)

 |  zpěv, kytary

mistr improvizace, duše kapely, tvůrce hudby a textů. Povídání o dušanovi najdeš tady a co o něm říkají druzí najdete zde

KAROLÍNA_edited.jpg
Karolína Skalníková -  flétny, zpěv

Karolína je další ženou, která zkrášluje řady naší kapely. Denisa Doffková se rozhodla v roce 2023 hraní v kapele kvůli studiu utlumit a Karolína ji naprosto přirozeně nahradila. 

Karolína je výbornou muzikantkou, kterou jste mohli vídat po boku martiny Trchové i v kapele Sekvoj.

adélka_edited.jpg
Adélka Humpolíková-zpěv (stálý host)

Adélka je velký talent v rovině tance a zpěvu a Dušan se s Adélkou potkal na hudebním táboře, kde spolupracovali na pohádce. Cestou z tábora Dušan pro Adélku napsal písničku Života nit a od té doby Adélka s Jakodoma pravidelně-nepravidelně vystupuje. V roce 2021 bylo Adélce 12 let.

terka_edited.jpg
Terka Žižková - cajon, bicí (host)

Terka ač se nezdá, krotí nejen cajon, ale i paličky bicích. Zatím se tak oboustranně okukujeme nakolik nás to bude společně bavit a jak nám to bude ladit. Přijďte na koncert, kde Terka s námi hraje a posuďte sami. Každopádně nám sráží věkový průměr a zvyšuje koeficient krásy. 

milos_edited.jpg
Miloš Kozelka – cajon a rytmika  

Miloš je jediným "tučňákem" kapely. 15 let strávených v symfonickém orchestruru HL. MĚSTA PRAHY, ho poznamenalo na celý život. Jako jediný nechce jezdit ve smokingu. Jako jediný v kapele ho ale vlastní.

Martin.jpg
Martin Přeček (+ hodně titulů) - basa, cello

Martin Přeček přišel do Jakodoma na záskok na jeden festival a už v kapele naprosto přirozeně zůstal. Martin je doktor, věděc a skvěle si s ním popovídáte o technických věcěch této planety a vesmíru..

DSC_2796_edited.jpg
Petr Širůček – saxofon

Náhoda tomu chtěla, že po absenci jedné kapely na festivalu, bylo třeba naplnit hodinový blok a tak jsme spojili  kapely Jakodoma a Pánskou šatnu a improvizovali. Všem se nám to tak líbilo, že jsme Petra požádali, zda by se u nás usídlil natrvalo.

69999986_2309294249323162_3452678502212435968_n_edited.jpg
Pavel Kalášek - Horna, basa, cajon, zpěv

Pavel je naším nejmladším a nejuniverzálnějším hráčem. Co vezme do ruky, na to hraje. V Jakodoma je vlastně díky svému bratrovi Petrovi, který s Jakodoma  stával na pódiu v letech 2018-19 a hraje skvěle na elektrickou kytaru.

denisa_edited.jpg
Denisa Doffková -  flétny, zpěv

Denisa přišla do Jakodoma na začátku roku 2020, jako první žena a okamžitě si všechny podmanila svým zářivým a milým úsměvěm a neméně milou povahou. Je jemná, ale nesmírně pracovitá - až dříč. 

Pinda01.jpg
Emil Pinďa Makal - basová kytara 

Emil neboli Pinďa je kamarád z kapely Terakotta, který když může, tak je připraven jako alternace na basu basu. Je to neúnavný srandista a dobrý kamarád.

vilém roubíček_edited.jpg
Vilda Roubíček - foukací harmoniky

Vilda je člověk, který Vás zaujme nejen svými příběhy, ale také precizně hraje na foukačky. Bohužel je aktuálně pracovně vytížen a hraje s námi velmi málo.

dušan vainer.jpg
Dušan Vainer – kytary, zpěv

Dušan je nejen jmenovcem šéfa kapely, ale je velmi zkušeným a šikovným muzikantem, který s Dušanem od září 2021 občasně tvoří Jakodoma duo 2D.

Kdo s námi v minulosti hrál?

48694250007_17b0b0be0b_b.jpg
Petr Kalášek - el. kytara

Petr u nás ovládal sekci elektrické kytary. Měl nejdelší vlasy a hrál s Dušanem i v Jakodoma duo

20427096_1492164967473531_1701375034_o_edited.jpg
Tono Duratný - basová kytara

Tono byl naším prvním muzikantem, který se přidal k Dušanovi a Milošovi v prvních týdnech kapely Jakodoma. Tehdy ještě měl být název Dušan je tu Jakodoma band. Tono s námi vydržel necelý půlrok.

Milujeme Prosecco 2019-203_edited.jpg
Martin Linhart - foukací harmoniky

Když se Martin narodil, sudičkám se do jeho kolébky vysypal kufřík plný foukacích harmonik. "A tak ať hraje jako génius", řekly a tak se stalo. V umění přesnosti příchodů už ale tak štědré nebyly a tak vždy trochu trneme, zda Martin dorazí. Když ale dorazí, stojí to za to.

Milujeme Prosecco 2019-198_edited.jpg
Pavel Pešina – basová kytara 

Pavel je výborným muzikantem. Přidal se k nám vlastně náhodou na podzim 2017 aby nám vypomohl v soutěži Notování, kde nám chyběl basák a i díky Pavlovi jsme tento soutěžní večer vyhráli.

20428512_1492164464140248_1339422626_n_edited.jpg
Filip Ryšavý - saxofon

Filip byl naším prvním sólovým hráčem v prvních týdnech fungování kapely. Odehrál s námi přibližně 3 koncerty.

20200529farmtrhy-dejvice-8215_edited.jpg
Pavel Řepa - kytara, zpěv

Pavel k nám přišel před Corona krizí a zdatně pomáhal Dušanovi s doprovodnou kapelou, zatímco Dušan sáhl po elektrické kytaře. Během Corony se ale Pavel Řepa omluvil, že s námi už dále nemůže pokračovat.

_DSC4836_edited.jpg
Jiří Mikuláš -  saxofon

Jirka je prima par´ták, na ságo se ale ještě učí. Rádi pomáháme a pokud to jde může se s nái muzikant otrkat na pódiu. 

IMG_7325.jpg
Radim Rybíz Lapčík -viola

Radima jsme ulovili na jednom koncertu a domluvili jsme s ním vcelku krátkou, ale úspěšnou tour do Jablonce n N. na Portu, kde jsme i díky Radimovi získali čestné uznání za sehranost kapely. Radim nás díky vytížení záhy opustil.

bárny_edited.jpg
host | Pavel Barnáš (host) –  |  violoncello | člen SOČR- symfonického orchestru českého rozhlasu

Pochází z jihočeského města Třeboň. Studoval Konzervatoř Brno. Před působením v SOČRu - Opera Mozart, FISYO, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a Český národní symfonický orchestr. V Symfonickém orchestru Českého rozhlasu působím od roku 1994.

Dále byl mnoho let členem cimbal classicu. můžete ho slyšet i na klavír, kontrabas i trubku. Zahrát si s Pavlem je vzácnost, ale třeba cello v nahrávce Zamyšlená je právě jeho dílem.

bottom of page