kapela jakodoma

O  JAKODOMA

Humor, romantika, dobrá nálada a kvalitní hudba - na to vás partička JAKODOMA rozhodně naláká.

 

Motorem kapely je písničkář DUŠAN je tu JAKODOMA, který tvoří repertoár a tedy na koncertech a festivalech uslyšíte v 90% vlastní tvorbu. jsme velmi rádi, že na některé písničky už publikum vysloveně čeká. Na skladby Popelář, zamyšlená, Afrika, Drbali hrocha, či puberta.

Kapela vznikla v létě 2017 a navázala na úspěchy původní Dušanovy kapely JAKODOMA  a Dynamis. V aktuální sestavě se Jakodoma  účastnila 2x soutěže notování ( leden 2018 a listopad 2018) a pokaždé v soutěži zvítězila.

Jsme spíše koncertního zaměření, ale Pokud si kapelu Jakodoma pozvete na svatbu, narozeniny nebo do klubu zatančíte si nejen na Dušanovy písničky, ale i na český a slovenský pop, který do repertoáru dle dohody připravíme.

STÁLÁ SESTAVA

Stálá se sestava je kvartet, viz výpis členů níže.

NAŠE STÁLÁ SESTAVA SE VŠAK MŮŽE ROZRŮST, TAK JAK BY SI KLIENT PŘÁL A lehce můžeME stát kvintetem ( i vícektetem) s dalšími hosty.

repertoár stojí na tvorbě písničkáře dušana bitaly, který si říká dušan je tu jakodoma.

 kdo jsou ti borci, kteří vás budou tak dobře bavit? 

Dušan Bitala – Dušan je tu JAKODOMA  |  zpěv, kytary

mistr improvizace, duše kapely, tvůrce hudby a textů. povídání o dušanovi najdeš tady co o něm říkají druzí najdte zde

Miloš Kozelka – cajon a rytmika  

miloš je jediným tučňákem kapely. 15 let strávených v symfonickém orchestruru HL. MĚSTA PRAHY, ho poznamenalo na celý život. jako jediný nechce jezdit ve smokingu. jako jediny v kapele ho ale vlastní.

Petr Kalda Kalášek | elektrické kytary a zpěv

Do doby, než k nám přišel Petrův bratr, Pavel Kalášek, byl Petr nejmladším členem, který přiváděl do koncertních sálů fanynky.
A to nejen svým vzhledem, ale hlavně svou hrou. Petr je studentem konzervatoře jaroslava Ježka a jeho hra na kytaru je výrazná jak v jakodoma, tak i v jakodoma Duo.  

Emil Pinďa Makal – basa a klobouk

Pinďa je historicky naším třetím basákem a můžete ho u nás vidět a slyšet, když zrovna nehraje se svojí srdcovou kapelou Terakotta. Ve chvíli kdy s ní cetstuje po světě, zdatně ho zastoupí hornista Pavel Kalášek.

Pinďa neskazí žádnou legraci a svojí výškou nám zvyšuje výškový průměr kapely. Zlí jazykové tvrdí, že i věkový, ale tomu nikdo neveříme, protože Pinďa má z ás nejmladší ženu a nejmenší a nejkrásnější holčičku.

Martin Linhart | foukací harmoniky, zpěv a tuny vtipů

Přidejte nějaké další informace o této položce...

citlivý hráč na ty krásný bluesový kovový krabičky a nezastavitelný vypravěč vtipů. každý z nás má rád příběhy, ale mozkovou příhodu, kterou si prošel martin linhart, nikdo nechce. Občas se nám martin někde zapomene, jak se trošku ještě popasovává s pamětí, ale jak vezme do ruky harmoniky už ho chcete poslouchat pořád.

Pavel Kalášek - horna a baskytara

Přidejte nějaké další informace o této položce...

Už podle jména poznáte, že Pavel je bratr našeho kytaristy Petra Kaláška. Pavel nás zaujal svojí všestranností a tak ho můžete vidět a samozřejmě i slyšet s lesním rohem neboli hornou, je naší posilou ve zpěvu a pokud nemůže baskytarista Pinďa, Pavel Kalášek ho skvělě zastoupí.

host | Pavel Barnáš (host) –  |  violoncello | člen SOČR- symfonického orchestru českého rozhlasu

Pochází z jihočeského města Třeboň. Studoval Konzervatoř Brno. Před působením v SOČRu - Opera Mozart, FISYO, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a Český národní symfonický orchestr. V Symfonickém orchestru Českého rozhlasu působím od roku 1994.

Dále byl mnoho let členem cimbal classicu. můžete ho slyšet i na klavír, kontrabas i trubku.

host | Jiří Mikuláš | saxofony

Přidejte nějaké další informace o této položce...

Jirka je náš kamarád a prima člověk. V naší kapele je v záběhu, ale určitě ho budete s námi vídat na různých jamech.

host | Richard Šanda (host) | trombon

Ríšu s námi uslyšíte vzácně, ale nenechá se rozhodně zahanbit. je to velký talent, což stvrzuje v kapelách jako jsou 

Gustav Brom - Czech Radio Big Band

Empyrean Sextet

Andy Schofield Jazz Orchestra

Mezcla Orquesta

host | Radim Rybíz Lapčík | viola, housle

Přidejte nějaké další informace o této položce...

Radima vnímáme jako hosta, který kdykoliv naskočí a jede bezchybně.  Rád sbírá obskurní staré nástroje a učí se na ně hrát..

1 / 1

Please reload