top of page

Opět je tu březnová Petrova cihelna, jedna z našich neprestižnějších akcí

👉 2. března v 15 hodin vypukne již třetí ročník multižánrového hudebního festivalu. Jedna z mála akcí tohoto druhu, která bude opravdu bavit celou rodinu.

Pořadateli této akce jsou přátelé vozíčkáře a velkého hudebního fandy, Petra Cihelky, a město Jesenice u Prahy. Velký sál Kulturního centra v Jesenici ožije první sobotu v březnu, kdy většina hudebních festivalů ještě hluboce spí. Díky tomu se pořadatelům daří každoročně přilákat na festival významná hudební jména a letošní ročník nebude výjimkou.Jedním z hlavních taháků bude skladatel, textař a multiinstrumentalista Petr Bende.

👉👉👉 Petr Bende

Nepřehlédnutelný talent s dlouhým seznamem úspěchů, ve kterém není možné opomenout 2. místo v soutěži Česko hledá SuperStar, nominace na Ceny Anděl v kategoriích Videoklip roku a Hudební osobnost roku. Je to člověk s obrovským hudebním rozpětím od folku přes rock, cimbálovku až k bigbandu. O jeho hudebním talentu také svědčí titulní role Hamleta ve stejnojmenném muzikálu Janka Ledeckého. Petr sice přijede sám, ale na pódiu stále sám rozhodně nebude.


👉👉👉 Natural

Petrova cihelna tradičně přináší různá hudební propojení.

Věříme, že si také nenecháte ujít kapelu jejíž hit Já na to mám, použila firma Škoda Auto v obřích

reklamních kampaních. Ano, řeč je o skupině Natural, která letos slaví 40 let. Její hopsavou zábavovku Já na to mám, si totiž můžete zpívat už od roku 1984.


👉👉👉 JAKODOMA

Kolem skladby Já na to mám, se možná strhne malý humbuk, protože se proslýchá, že se na pódiu skrze tuto píseň uděje propojení s kapelou Jakodoma, která jako každý rok do Jesenice přiveze humor, dobrou náladu a možná i nějaký dětský nebo dospělácký pěvecký sbor. Jako tomu bylo v předchozích letech. Nechte se překvapit.


👉👉👉 Přelet M.S.

Humor můžete čekat i od půvabného folkového tria, výhradně dámského, Přelet M.S. Perfektní vokály a chytlavé texty nejsou to jediné čím vás zaujmou. Moc hezky se na ně totiž i kouká.


👉👉👉 Napořád

Půvab Vás neopustí ani v dalším hudebním uskupení, v kapele Napořád, kterou jste již měli možnost slyšet v minulém roce v Jesenici na Čarodějnicích. Kapelu Napořád založil v prosinci 2019 bývalý člen skupiny Chinaski Ondřej Škoch, který má obrovské hudební zkušenosti, o čemž svědčí i fakt, že první singl Miláček se zabydlel na vlnách rádia Impuls.


👉👉👉 Marie Tilšarová & Kdo Jsme My

Marie Tilšarová – písničkářka, průkopnice nového hudebního stylu EZOPOP, s krédem „Co žiju zpívám, co zpívám žiju“, přiveze na Petrovu cihelnu svou kapelu Marie Tilšarová & Kdo Jsme My. Je to seskupení, které Vás doslova zvedne ze židle svojí autentičností. Svědčí o tom jejich převzetí první ceny v soutěži Porta 2023 a vítězství v Šanci Muzikus 2023.


👉 Aby vše jelo “jako na drátku” o to se postarají moderátoři DUŠAN je tu JAKODOMA a Mirek Ošanec.

Petrova cihelna slibuje zábavu pro celou rodinu, takže nezapomíná ani na děti. Pro batolata je vždy připraven bezpečný prostor na galerii, odkud mohou maminky sledovat dění na pódiu. Pro větší děti má festival celé oddělení na druhé straně naproti pódiu, kde si děti za diváky v klidu krásně kreslí, staví, vyrábí a zároveň poslouchají. Tohle umí na Petrově cihelně báječně. Stejně jako občerstvení, které bude možné ve foyeru zakoupit od 14:30 až do konce festivalu, což bývá přibližně ve 21:30. Pokud jste na Petrově cihelně ještě nebyli, letos máte šanci, a to dokonce za vyjímečných finančních podmínek. Pokud tedy budete rychlí.

Na stránce www.petrovacihelna.cz totiž najdete odkaz na sbírku na Donio.cz, kde přispějete na tento festival a výměnou zde obdržíte vstupenky a ještě navíc s hodnotnými cenami. Počet dárků je omezen, tak si pospěšte. V den konání festivalu můžete zakoupit vstupenky i na místě.

Pro aktuální dění sledujte FB stránku @petrovacihelna.

✓Oficiálním parnerem festivalu je Město Jesenice.

Kod je ten Petr Cihelka, podle kterého se festival jmenuje?

Petr Cihelka o sobě říká:

"Ahoj. Jsem Petr a říkají mi Cihla :-))).

Díky dětské mozkové obrně jsem od malička na vozíku. Zvládám sice jen omezenou verbální komunikaci, ale nebojte, jsem komunikativní a pozitivní kluk.

Mou opravdovou vášní jsou koncerty a hlavně folkové koncerty a festivaly. Od 15 let jsem nevynechal jediný koncert, na kterém jsem mohl být.

Bydlím v malé vesničce Vysoký chlumec u Sedlčan, kousek od Příbrami a jsem vděčný, že Petrova Cihelna bude festival, který bude dělat radost nejen mně, ale i ostatním."


👉 S Petrem Cihelkou se můžete potkávat na mnoha festivalech A KDYKOLIV SE S NÍM MŮŽETE DÁT DO ŘEČI, seznámit a skamarádit 🙂.

Petr na festival a koncerty potřebuje kamarády a pomocníky(ce), kteří s ním zvládnou na takovou akci vyrazit. Možná to jste i Vy. Co to obnáší se právě dozvíte na akcích nazvaných Petrova cihelna.


👉Každou akci, kterou s Petrem absolvujete, vyrobíte jednu cihlu do jeho životní zdi zážitků.

Ať už se chcete jen zeptat co to obnáší nebo si jen poslechnoutpříjemnou hudbu a zažít zajímavou akci a podpořit jí nákupem vstupenky, trička nebo knihy "Vozík plný folku"... budete vždy vítáni.


👉 moderují: Míra Ošanec a DUŠAN je tu JAKODOMA

Comments


Mohlo by Vás zaujmout
Na tohle koukněte také
Hledání podle klíčových slov
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
Sdílejte
bottom of page